Tučné přirážky za obyčejné pití a jídlo už nikoho nepřekvapí a na stejném principu funguje i parking. Letiště zkrátka těží z toho, že ve svých areálech nemají konkurenci. Pokud vás takové praktiky nebaví, možná si oblíbíte internetové srovnávače parkovného. Postupně se do nich registrují soukromí vlastníci parkovacích ploch v okolí letišť. A vy si můžete z pohodlí vašeho domova objednat cenově příznivější stání. Shrnuli jsme vám ty nejdůležitější výhody privátního parkingu a rovněž kvalitu nabízených služeb. 

Úroveň zabezpečení: oficiální parking na letišti versus neoficiální  

Strachovat se o vůz, který na vás čeká v některém z letištních objektů, prakticky netřeba. Aerolinky mají perfektní systém zabezpečení a pokud by vaše auto přes veškerá opatření zmizelo nebo utrpělo újmu, čeká vás odškodné hrazené z pojistky.

Na druhou stranu si v eliminaci rizik nevedou špatně ani majitelé soukromého parkingu kolem letiště. Většinu těchto oplocených ploch nepřetržitě střeží kamery a minimálně jeden živý člověk. Také pojistky proti vandalismu, krádeži a přírodním katastrofám bývají u privátních areálů poměrně běžné. Pokud trpíte fobií, že vám auto odstavené pod širým nebem zničí kroupy, volte zastřešené stání nebo si rezervujte to nejdražší místo přímo na letišti.

Jak se dostat z privátního parkingu na letiště?

Systém přepravy zákazníků ze soukromých parkovišť je velmi sympatický. Funguje to tak, že normálně přijedete autem před vchod do letištního terminálu. Klíčky včetně vozu si tu od vás převezme zaměstnanec parkingu a odjede. Až se letadlem zase vrátíte zpět, už vás tam bude váš automobil i s řidičem očekávat. Vy si naložíte zavazadla do kufru, usednete za volant a jedete domů.

Některá soukromá parkoviště nabízí ještě modifikovanou verzi přepravy, kdy přijíždíte k nim a k terminálu se vezete. Obě varianty služeb jsou obvykle promítnuté do koncové ceny parkovného. 

Vybavení čekáren u soukromého parkingu

Letiště má pro své hosty pochopitelně relaxační zóny i vlastní restaurace. V nich se ovšem poněkud vydáte z peněz. Pokud chcete utrácet až na dovolené, můžete se občerstvit v čekárnách na okolních parkovištích. Někde vám dokonce nabídnou i kávu gratis a Wi-Fi bývá úplnou samozřejmostí. 

A co takhle autoservis během dovolené?

Vychytanou doplňkovou službou, kterou můžete využít při parkingu okolo letiště, je údržba vozu. Servisáci vám dofouknou pneumatiky, natankují plnou nádrž a umyjí kapotu. Budete-li si přát, postarají se též o kompletní vyčištění interiéru. Je-li potřeba, vymění vašemu autu olej a doplní médium do klimatizace. Není problém dojednat si i jiné renovační práce. Nebojte se tuto službu vyzkoušet. Je to radost, vrátit se odpočatý ze zahraničí a nasednout do voňavého automobilu.

Jsou srovnávače parkingu u letišť user-friendly?

Filtrování ve srovnávačích je možné nejen podle ceny, ale také podle dalších služeb, které ten či onen parking poblíž letiště poskytuje. Rozhodnutí vám usnadňují také zákaznické recenze. Následná on-line objednávka místa na parkovišti je zcela intuitivní. Jednoduše si zakliknete termín a místo odletu. Pak si vyberete vhodné parkoviště a rezervujete.

Tím bychom uzavřeli stručný seznam pozitiv levnějšího soukromého parkingu místo “přepálených” služeb letiště. Informace v online srovnávačích se pravidelně aktualizují a vy díky ním ušetříte od několika stokorun až po několik tisíc korun, které byste jinak utratili za obdobné služby aerolinek. Pokud už máte s těmito srovnávači nějakou zkušenost, dejte nám vědět v komentářích.

Michaela Smrčková
Views: (753)