Uvažujete-li o liposukci břicha, cena zákroku je jistě jedním z faktorů, který může vaše konečné rozhodnutí do jisté míry ovlivnit. Na tom není nic divného. Věřte ale, že ať už vás odstranění tuku vyjde na 20 nebo třeba na 50 tisíc korun, vždycky se takový zákrok vyplatí.

Liposukce břicha je jedním z nejpopulárnějších estetických zákroků, který pomáhá lidem dosáhnout vytoužené postavy a zlepšit jejich zdraví. O tom není nejmenších pochyb. Ovšem předtím, než se pro tento zákrok definitivně rozhodnete, měli byste si udělat jasno v tom, co vás asi tak čeká. A to nejen s ohledem na zákrok samotný a na jeho přínos pro vaše zdraví a vaši figuru, ale také s přihlédnutím k finanční náročnosti takové liposukce. 

Pojďme se tedy podívat, jak se věci mají.

 

Liposukce břicha – cena zákroku je druhořadá

Liposukce břicha je chirurgický zákrok, při kterém se odstraní přebytečný tuk. Tento zákrok může být proveden pod celkovou nebo lokální anestezií, a to v závislosti na rozsahu operace a s ohledem na požadavky pacienta. K odsátí tuku se často odhodlávají jedinci, kteří mají problémy s jeho nadměrným hromaděním právě v oblasti břicha a kterým se nedaří zhubnout ani prostřednictvím diet, ani díky cvičení. Ano, zákrok je účinný, a jeho cena je s ohledem na výsledný efekt skutečně druhořadá, ale je dobré si uvědomit, že nemůže být náhradou za zdravý životní styl a měl by být považován pouze za jakési doplňkové řešení. Zdravá strava a dostatečný pohyb. To je základ štíhlé postavy a dobrého zdraví!

Věděli jste, že obezitou u nás trpí už každý pátý člověk? To je síla, co říkáte? Liposukce je sice přínosná a její efekt je značný, pokud se však člověk přejídá a vůbec nesportuje, nemusí se ze štíhlejší postavy těšit příliš dlouho. 

 

Štíhlejší už za 20 tisíc? 

Nedaří se vám shodit tuk kolem pasu? Možná na to jdete špatně. Některé věci zkrátka fungují, jiné už nikoliv. Pokud ale nezabere vůbec nic, může přijít ke slovu estetická medicína. Máte obavy, že je pro vás liposukce příliš drahá? Bojíte se zbytečně. Cena liposukce se sice může případ od případu docela citelně lišit, ale jisté je, že zákrok “pořídíte” už od nějakých 20 tisíc korun. Některé pacienty však může odsátí tuku vyjít i na pětinásobek. To je pravda. Tento široký cenový rozptyl je způsoben několika klíčovými faktory, které ovlivňují konečnou částku za zákrok. Pojďme se na ně teď podívat.

Existuje několik faktorů, které mohou ovlivnit cenu liposukce břicha. Mezi hlavní patří:

 1. Zkušenosti a odbornost lékaře: Zkušení a renomovaní chirurgové si obvykle nechají lépe zaplatit.
 2. Typ a rozsah zákroku: Cena se může lišit v závislosti na rozsahu liposukce a také s ohledem na různá zdravotní specifika. 
 3. Technologie a vybavení: Použití nejmodernějších postupů může náklady na zákrok zvýšit.
 4. Doplňkové služby: Některé kliniky nabízejí doplňkové služby jako různé konzultace, pooperační péči a některé další věci, což může celkové náklady také zvýšit.

 

Proč se zákrok určitě vyplatí?

Znáte tajemství štíhlého těla? No, jen v liposukci určitě nespočívá. To je jisté. Přesto má však zákrok hned několik výhod. Mezi hlavní výhody patří:

 • Lepší postava: Odstranění přebytečného tuku může výrazně zlepšit tvar a vzhled břicha.
 • Rychlé výsledky: Výsledky jsou viditelné téměř okamžitě po zákroku.
 • Zvýšené sebevědomí: Že vám po zákroku stoupne sebevědomí, to je téměř jisté.
 • Motivace ke zdravému životnímu stylu: Absolvování zákroku je dobrou motivací pro zdravý životní styl, který pomáhá s dlouhodobým udržením štíhlejší postavy.

Nějaké nevýhody nebo rizika?

Stejně jako každý chirurgický zákrok, i liposukce břicha s sebou nese určitá rizika. A je důležité dobře se s nimi před operací seznámit. Aby vás vůbec nic nepřekvapilo. K rizikům zákroku patří například toto:

 • Komplikace: Jako u každé operace, i zde existuje riziko vzniku infekce, ale i dalších komplikací. Byť zcela zanedbatelné. 
 • Bolest a nepohodlí: Po zákroku se objevují mírné bolesti. Pocit celkového nepohodlí vás může provázet až několik týdnů. Pak ale odezní a zůstane jen hezčí a zdravější tělo.
 • Nerovnoměrné výsledky: V některých případech mohou být výsledky poněkud nerovnoměrné a je potom rozumné podstoupit ještě dodatečný zákrok.
 • Náklady: Pro někoho může být problematická finanční stránka věci.

 

Chcete jistotu? Vyberete si zkušeného odborníka!

Jak jsme už řekli, obezita je u nás stále běžnější. A jak jste na tom vy? Nedaří se vám zhubnout, ale s kyprými tvary se přesto nehodláte smířit? Vyzkoušejte liposukci! Ale pozor na to, kde ji podstoupíte! Výběr spolehlivého a zkušeného odborníka je totiž základem úspěchu. Při výběru kliniky nebo konkrétního specialisty je proto důležité zvážit několik věcí, které mohou ovlivnit výsledek zákroku a tedy i vaši spokojenost. Doporučuje se zejména toto:

 • Prozkoumat reputaci kliniky: Projít reference a recenze od bývalých pacientů.
 • Ověřit zkušenosti a kvalifikaci lékaře: Ujistit se, že lékař má potřebnou kvalifikaci a zkušenosti.
 • Navštívit kliniku osobně: Setkat se s lékařem a dalším personálem, prohlédnout si prostory a udělat si celkový dojem.

Tip: Podívejte se na možnost neinvazivní ultrazvukové liposukce.

 

Je to rychlé a účinné

Liposukce břicha může být pro mnoho lidí velmi efektivní cestou k dosažení požadované postavy a tedy i k tomu, aby si zvedli poněkud pošramocené sebevědomí. Méně tělesného tuku je zpravidla také přínosné pro zdraví. A přestože zákrok není zcela bezrizikový a v některých případech může být snad i finančně trochu náročnější, jeho výhody jsou nepopiratelné. A nad riziky jednoznačně převládají. 

Jde především o výsledek, nebo ne? A ten se dostaví nejen rychle, ale navíc v takové podobě, která vás zpravidla ohromí. Bez přehánění!

Michaela Smrčková
Views: (33)