Chlupaté nohy trápí většinu žen. A najdou se i muži, kteří berou chlupaté nohy jako problém, který musí řešit. Naštěstí existuje spousta možností, jak proti chlupatý nohám vyrazit do boje. Jenže opravdu funkčních a trvanlivých už jich zase tolik není. Znáte ty, které opravdu vydrží a nemusí se donekonečna opakovat hned po pár dnech? My ano!

Metoda 1: Holicí strojek

Klasicky holicí strojek patří mezi evergreeny pro holeni jakékoliv části těla. Jeho výhodou je holení do hladka. Holení strojkem má ale více nevýhod. Mezi ně patří například časté podráždění holené kůže, její zarudnutí a nepříjemné pocity po holení. Často také následuje zarůstání chloupků, vyrážka nebo dokonce zanícené pupínky. Holení holicím strojkem se neobejde bez kvalitního ošetrení po holeni.

Metoda 2: Depilace voskem

Depilace voskem patří mezi velmi oblíbené formy zbavování se chloupků na těle. Voskem se nejčastěji depilují:

  • lýtka,
  • intimní partie – například oblíbená brazilská depilace,
  • ruce.

Depilace voskem by se měla správně nazývat epilací, protože odstraňuje chloupky i s jejich kořínky. Narozdíl od depilace, která holí pouze tu část chloupků, která je viditelná nad pokožkou. 

Metoda 3: Krém na depilaci

Krém na depilaci patří mezi velmi oblíbené formy odstraňování ochlupení. Dá se použit na oholení jakékoliv části těla. Krémů na depilaci najdeme v drogeriích nebo e-shopech opravdu širokou škálu. Vybírat můžeme mezi množstvím druhu a vůní. Při použití holicího krému většinou nedochází k podráždění a zarudnutí pokožky. Krém působí na chloupky zjemňujícím způsobem. Ty pak jdou lehce seškrábnout přiloženou plastovou špachtlí.

Metoda 4: Epilátor 

IPL epilátor, který funguje na bázi světelných impulzů, patří mezi oblíbené metody odstraňování chloupků. Na internetu se objevují informace, že se jedná o trvalé odstranění chloupků. Pravda je ovšem ta, že k trvalému odstranění chloupků touto metodou nedochází. Procedury se pro udržení musejí stále opakovat.

Metoda 5: Laserová epilace

Tento způsob odstraňování ochlupení patří mezi ty nejefektivnější. Je to také v podstatě jediný způsob, který se dá nazvat trvalým odstraněním chloupků. Jak to laser dokáže? Není to v podstatě nic extra složitého. Laserový paprsek je nasměrován přímo na kořínek chloupku – do vlasového folikulu. Tam v podstatě spálí pigment v kořínku chlupu a tím jej zásadně oslabí. 

Chlupy mají bohužel i proti tomuto zásahu svoji obranu. Za nějaký čas po zásahu laserem se opět obnoví a znovu rostou. Ovšem už ne v takové síle jako před tím. To je jednoznačná výhoda laseru – dokáže oslabovat chloupky natolik, ze se již nedokážou vzpamatovat. 

Co je k tomu třeba? Stačí absolvovat cca 8-10 procedur na konkrétní ochlupené části těla. Tato série procedur chloupky a jejich růst velmi omezí. Poté stačí jednou až dvakrát ročně absolvovat takzvanou udržovací návštěvu. Tím bude zajištěno, že chloupky se v dané oblasti již nebudou schopné regenerovat pro výrazný a viditelný růst.

Jaké jsou výhody laserové epilace?

  • Je bezbolestná
  • Je v podstatě trvalá
  • Chloupky po laserové epilaci nezarůstají
  • Je prováděna v příjemném prostředí
  • Nezabere tolik času jako běžné holení
  • Zajišťuje dokonale hladkou pokožku

Prevence a péče o pokožku po odstranění chlupů

Některé druhy odstraňování chloupků vyžadují následnou zklidňující péči. Jedná se například o holení žiletkou nebo trhacím strojkem. V případě problému se zarůstáním chloupků je možné používat speciální krémy proti zarůstání.

A jakou metodu pro odstraňování chloupků na nohou volíte vy? Trápíte se stálým holením a nebo jste už objevili trvalejší způsob, jakým je stále oblíbenější laserová epilace? A nebo jste snad zvolili přírodnější životní styl a přestali se holit?

Michaela Smrčková
Views: (375)