Saténové noční košilky patří mezi ten druh oděvu, kolem kterého neprojdete bez emocí. Jsou symbolem ženskosti. Jako noční oblečení by neměly chybět v žádném šatníku. V pyžamu ani bavlněné košili se nikdy nebudete cítit tak přitažlivě, jako když si obléknete saténovou košilku na ramínka. Nevěříte? Zkuste to. 

V saténové noční košilce oslníte 

Satén je splývavý, hladký a jeho vzhled vypadá luxusně i elegantně. Díky svým vlastnostem postavu neobepíná – pouze zvýrazní ženské křivky. Hlavně prsa a boky. Ať už je košilka bez vzoru nebo se vzorem. Vždy vypadá dobře a nikdy nebude vypadat lacině.

Při uléhání na lože se budete cítit jako královna.  

Satén je špičkový materiál. Oblečení z něj nepřehlédnete. 

Setkáme se s ním v módních salonech i běžných obchodech. Všude zaujme svým vzhledem. Pracují s ním špičkoví návrháři, ale neobešly by se bez něj ani princeznovské šaty na panenky. Jedná se o látku splývavých vlastností, která je tkaná atlasovým vzorem. Právě způsob tkaní a použití určitého typu nití dodává saténu jeho neodmyslitelný lesk. 

Nejdražší variantou je hedvábný satén. 

  •  Je to materiál, který při správné péči vydrží roky – moli se mu totiž vyhýbají. V zimě bude příjemně zahřívat, v létě chladit. Skvělé vlastnosti hedvábí byly oceňovány už po generace. Vždyť Hedvábná stezka byla jednou z nejdůležitějších obchodních cest minulosti. 
  •  Nevýhodou hedvábného saténu není jen jeho cena, ale i náročnost na údržbu. V pračce jej rozhodně prát nejde. 
  • Velmi často je používán pro výrobu luxusních šatů. Šaty z toho materiálu nesmí chybět na žádné významné společenské příležitosti či svatbě. Většinou v hlavní roli nevěstiných bílých šatů. Ale věděli jste, že se vlastně jedná téměř novou tradici? Začala ji až královna Viktorie svými bílými hedvábnými šaty. Před tím byly barevné trendy úplně jiné.

Viskózový, bavlněný a polyamidový satén nestojí pozadu. 

  •  Jejich velkou výhodou je, že jsou cenově dostupnější.
  •  Co se týče praní v pračce, tak se nemusíte bát.. Víte však, jak se správně starat o citlivější kousky oblečení?
  •  Nižší cena rozhodně neubírá barvám ani lesku. Jde říci, že je to spíše naopak.  Barvy jsou v porovnání s hedvábným saténem dokonce zářivější.

Ve všech případech se však jedná o materiál, který má velmi krásný vzhled  a který vydrží. 

V saténové košilce i do společnosti? Ano, jde to.  

Saténové noční košilky nemusí nutně vypadat  jako noční úbor na spaní. A ani se tak nemusí používat. Mohou se stát zajímavým trendy kouskem vašeho šatníku. Současný výběr košilek je tak široký a rozmanitý, že některé můžete bez problémů použít i jako letní party šaty, popřípadě jako top k džínám nebo kalhotám. Satén dodá velmi elegantní nádech a málokdo pozná, že základem vašeho oslnivého vzhledu byla původně noční košilka. 

Pyžamo nesluší každému. Na košilku se můžete spolehnout.

Víte, že pyžamo vůbec není žádnou starou záležitostí? Ano. Jeho rozšíření nastalo až v předminulém století. Jako oblečení pro ženy se mu dostalo pozornosti dokonce až ve století dvacátém. Ovšem za tu krátkou dobu se stalo velmi oblíbené, a to mezi všemi generacemi. Pokud však chcete vypadat dobře i ve spánku, volte raději košilku. Málokteré pyžamo totiž ženám opravdu padne. 

Když vás trápí chlad nebo stydlivost, zkuste kombinaci se župánkem.

Máte péřovou peřinu a spíte sladce. Ale to vstávání do chladných rán. Pokud i vás sužuje ranní chlad a nemůžete se kvůli tomu dostat v postele včas, zkuste si k posteli připravit župánek. Ten z teplejších materiálů vás příjemně zahřeje.  

Saténový župánek je zase ideální kombinace pro případ, že si chcete pohledy na vaši košilku uchovat hlavně do ložnice. Vypadá skvěle a nedělní snídani ve dvou povznese na mnohem vyšší úroveň.  

A co vy? Upřednostňujete pohodlí, sexy vzhled nebo nejraději spíte jen tak bez oblečení?

Michaela Smrčková
Views: (1002)