Stropní osvětlení je základním stavebním kamenem každé místnosti. Jak si vybrat to pravé, které bude dlouho sloužit a vypadat navíc v interiéru perfektně?

Jaké možnosti stropního osvětlení jsou?

V základu se rozdělují na tři typy. Tím prvním jsou stropní svítidla zapuštěná. Ta vypadají velmi elegantně, zároveň jsou nenápadná. Rozhodně bychom ovšem nemohli říct, že tudíž svoje místo mají pouze tam, kde jsou nízké stropy. Protože svým vyzněním přehnaně nenarušují vzhled místnosti, sáhnout po nich můžete zkrátka tehdy, když máte k dispozici prostor velký, ale preferujete v něm absolutně minimalistické řešení.

Přisazené stropní svítidlo je už o něco výraznější. To reprezentují populární bodovky. Ty rovněž nepoutají tolik pozornost, takže neseberou ani malému prostoru vzdušnost. A pokud jste vyznavači jednoduchosti, určitě s nimi neuděláte chybu.

Posledním jsou světla závěsná neboli klasické lustry, které stále zůstávají velmi žádané. Jejich pojetí se samozřejmě postupem času změnilo. Dnes jsou na trhu v poměrně rozsáhlé škále provedení i barev, takže si mezi nimi vyberou i příznivci .

Co design?

Design se odvíjí v první řadě od toho, co se vám líbí a co koresponduje se stylem vašeho bydlení. Ať upřednostňujete jednoduché linie nebo spíše oceníte náročné tvarované lustry opatřené patinou, které vašemu interiéru dodají nádech retra, výběr záleží čistě na vás. Jen tedy berte v potaz, že takové závěsné svítidlo tvoří opravdu výrazný doplněk a poutá na sebe pozornost. Zaslouží si tedy dostat prostor, lépe se hodí do větších místností. Máte-li k dispozici užší pokoj, dobrou službu vám prokáží dvě subtilnější svítidla. A doma je samozřejmě potřeba utírat prach, takže pamatujte na to, že velmi členitý lustr znamená v tomto směru poněkud náročnější údržbu.

Z materiálů se objevuje klasická nerez, dále je poměrně oblíbená mosaz, zapomenout nemůžeme ani na sklo nebo plast. Pro hi-tech modely se využívá dokonce i hliník. Věděli jste, že příslušníci těch nejvyšších vrstev si svá sídla zdobili nádhernými křišťálovými lustry dokonce už v 15. století?

Interiori, to je bohatá nabídka nejen stropních svítidel

S námi si zaručeně vyberete správné osvětlení pro váš domov, od stropních po nástěnná svítidla. Za sebou máme mnoho let zkušeností navrhování bytových i komerčních prostor. Znalost svého sortimentu máme podloženou a dokážeme s vámi zodpovědně vybrat to pravé řešení tak, aby bylo funkční a zároveň i estetické. Za dobu svého působení v této oblasti nabyli mnoho poznatků. A ty jsme dokázali zúročit ve výběru produktů, které na trhu patří k tomu skutečně nejlepšímu.

Michaela Smrčková
Views: (837)