Znáte aforismus, že ten, kdo není ženatý či vdaná, touží do manželství vstoupit, a ten, kdo se v manželství nachází, se naopak nesmírně snaží z něho dostat pryč? Ať už to chápeme jako kritiku nejlepšího možného, i když nedokonalého soužití muže a ženy, nebo obecně jako povzdech nad věčnou lidskou nespokojeností, nemůžeme upřít tvrzení ono příslovečné zrnko pravdy. A nebude jenom jedno – kolik znáte případů, kdy někdo něco strašně moc chtěl a po obdržení zjistil, že to není tak, jak si představoval, že se takzvaně spálil a nejraději by vše vrátil v čase zpět do původního stavu?

 

Platit za všechny prohřešky

Smutné až tragické situace jsou takové, kdy už se zpětně nedá nic dělat či kdy je cesta zpět zatraceně svízelná. I když chybami se člověk učí, bylo by kruté, kdyby za každý banální prohřešek nebo omyl následovaly výčitky až do konce života. Vždyť vzpomínky na mládí se mnohdy mohou shrnout jako seznam omylů, u nichž bohatě stačí, když si na ně vzpomeneme a začervenáme se s radostným vědomím, že už je to za námi. Horší je, pokud existují důsledky mladických nerozvážností.

 

Nechceme moralizovat ani sahat někomu hluboko do svědomí, vezměme si proto jen takové tetování. Těžko bude člověk, který pomocí tetování vyjadřoval to, čemu před lety věřil nebo co vyznával, dokazovat, že se už se změnil a je úplně někde jinde, když na předloktí nebo hrudi zůstává stále týž obrazec. Ten je nepříjemný jak v soukromí pro samotného nositele, jemuž připomíná trapnou životní etapu, která je dávno pasé, tak především na veřejnosti, protože vyvolává nežádoucí a často mylné konotace.

 

Kůže snese všechno

Jak je dobře, že dnes existuje odstranění tetování laserem! Díky němu můžeme prohlásit, že kůže snese doopravdy všechno. Lze na ni cokoliv vytetovat a lze z ní jakékoli tetování odstranit, aniž by bylo poznat, že se něco dělo, tedy bez jizev nebo jiného poškození pokožky. To vše téměř bezbolestně a řádově za několik jednotek tisíc.

 

Dnešní nejmodernější lasery disponují různými vlnovými délkami, které reagují na různé barvy, takže není problémem odstranění všelijak divoce barevného tetování. Princip likvidace inkoustových tahů laserovými paprsky spočívá v rozdrobení pigmentu do menších částic, kterého se tělo v rámci regenerace pokožky postupně samo zbaví. Nic se nesmí uspěchat; proto je nutné se tetování zbavit při několika sezeních. Jejich četnost a frekvence závisí na intenzitě barvy a hloubce, do které tetovací inkoust sahá. Pokud se organismu dá dostatek prostoru, je schopen se vzpamatovat z několika tetování a následných odstranění bez větších následků.

 

Kdyby šlo všechno tak hladce

Při všem, co děláme, bychom měli mít na paměti moudré rčení, že život nelze opakovat, a proto má člověk žít tak, aby nelitoval svých činů. Takových nadlidí, kteří to zvládnou, však kolem nás moc není. V životě uděláme spoustu chyb, některé jdou napravit hladce, u jiných to stojí úsilí a něco si neseme s sebou až do smrti. Kouzelný laser, který zlikviduje všechny problémy stejně jako nechtěné tetování, neexistuje. Kosmetické úpravy našeho těla přenechme odborníkům, kteří umí opravit hodně z toho, co se na něm pokazilo stářím nebo nedopatřením, Pokud potřebujeme spravit něco na duši, nastupuje trpělivost, odpuštění a čas, který nakonec zhojí všechny rány

Za jakou svou mladickou pošetilost se stydíte nejvíc? Existuje nějaká skutečnost, na níž jste s přibývajícím věkem změnili názor o sto osmdesát stupňů? Proč je člověk nespokojený s tím, co má? Jak se může nelíbit, co se před tím líbilo?

Michaela Smrčková
Views: (874)