Sádrokartonová příčka vyřeší problém s nedostatkem místa. Rozhodli jste se předělit prostor v interiéru a chcete přitom pracovat snadno a rychle? Je tu řešení. Sádrokartonové (sádrovláknité) desky, vyrobené ze sádry a vysokopevnostního kartonu, umožní proměnu prostoru tzv. suchou cestou.

Variant sádrokartonových desek je opravdu mnoho a umožňuje si každému vybrat podle účelu, i podle své kapsy. Důležité je vědět, že Sádrokartony neslouží jako nosná konstrukce, ale je vhodný hlavně pro vnitřní potřebu. Sádrokartony jak jsme již napsali, jsou levné, tvarově stálé a odolné. Jednoduše se do něj instalují nejrůznější typy osvětlení, vytvářející v místnostech příjemnou atmosféru.

Sádrokartonové desky (SDK), jsou určeny pro montáž příček, stropních podhledů, suchých omítek a předsazených stěn na ocelové profily, popř.dřevěné latě. Stavební systémy založené na sádrokatonových deskách, jsou určeny pro široké spektrum využití v interiérech, a to jak v nové výstavbě, tak i při rekonstrukcích a opravách bytů, rodinných domů, hotelů, úřadů, škol, nemocnic, historických budovách, atd.

Sádrokartonové desky jsou snadno opracovatelné. Stačí k tomu jen standardní nástroje. Montáž je bezproblémová. Kvalitní a ověřené systémy pro tmelení zaručují hladké povrchy stěn a stropů.

Sádrokartony lze použít i v koupelně nebo kuchyni, což nám dává lepší možnosti úpravy našeho bytu. V koupelně a kuchyni se používá jiný typ sádrokartonových desek než v ostatních místnostech, to kvůli vyšší vlhkosti – samozřejmě je opět na výběr z více druhů desek. Při rekonstrukcích starých bytů lze Sádrokartony využít např. k rozdělení velkých prostor, nebo naopak vytvořit z něj výklenky, příčky a předěly k zakrytí ošklivých koutů či různé police apod. Důsledkem toho pak vznikne jedinečné řešení Vašeho interiéru.

Výhody: lehká zpracovatelnost, nízká hmotnost, malá dopravní a energetická náročnost, rychlost a komplexnost montáže, minimální technologické prostoje, suchý proces (s praktickým vyloučením vody ze stavby), ověřený stavebnicový systém bez potřeby znalostí a zkušeností z oblasti klasických zednických postupů a souběžná montáž rozvodů (elektřina, voda, apod.). Široké možnosti povrchových úprav. Sádrokartonové desky jsou trvale tvarově stabilní a tvoří ideální podklady pro nátěry, tapety, obklady a další úpravy.

Michaela Smrčková
Views: (1128)